Wspólnie po zwycięstwo

Wspólnie po zwycięstwo

Komitet Wyborczy lokalnego stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe zarejestrował listy wyborcze w 5 okręgach, 4 do Rady Miasta i jedną do Rady Powiatu. Jak sami o sobie mówią, to licząca 41 kandydatek i kandydatów drużyna idąca po zwycięstwo. Są w niej i doświadczeni samorządowcy i lokalni społecznicy, ale też osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z lokalną polityką. Liczą, że powtórzą sukces sprzed pięciu lat, gdy do Rady Miasta zdobyli największą liczbę głosów i 7 mandatów radnych. Ich liderem jest Roman Smogorzewski, prezydent Legionowa.

Komitet wystawił pełne listy w 5 okręgach. Startuje 21 kobiet i 20 mężczyzn. W połowie okręgów do Rady Miasta liderkami dwóch pierwszych miejsc są kobiety. Średnia wieku kandydatów to niespełna 50 lat. Najmłodszy kandydat ma 19 lat, a najstarszy 77. – Mamy mocną drużynę. Są w niej i doświadczeni samorządowcy i lokalni społecznicy, ale też osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z lokalną polityką. Naszym sprawdzonym liderem jest Roman Smogorzewski, prezydent Legionowa – tłumaczy Michał Kobrzyński, lider listy powiatowej.

– Startujemy w wyborach samorządowych wierząc w zwycięstwo, tak jak to było 5 lat temu. Wystawiamy kompletne listy do Rady Miasta w 4 okręgach oraz listę do powiatu z okręgu legionowskiego. Są na nich osoby o różnych poglądach politycznych, różnych profesji (nauczyciele, lekarze, przedsiębiorcy) i pasji, ale łączy ich jedno – miłość do Legionowa i dbałość o sprawy mieszkańców – dodaje Anna Łaniewska, liderka w okręgu nr 3 do Rady Miasta. Jak sami mówią unikają wielkiej polityki i dziwią się, gdy lokalne stowarzyszenie przykleja się do partii politycznej, aby zdobyć głosy. To jak „farbowanie lisa”.

Ich program zakłada dalszy rozwój miasta. Dbałość o takie wartości, jak bezpieczeństwo, szczególnie dzieci i osób starszych, ale także dalsze zazielenianie Legionowa czy rozwój stref relaksu: parków, placów zabaw itp. Stawiają też na wygodny transport i nowoczesną edukację i to nie tylko dzieci. Ważne jest dla nich wsparcie seniorów i osób z niepełnosprawnościami i to nie tylko dlatego, że jeden z kandydatów porusza się na wózku.

Na koniec apelują, aby 7 kwietnia iść na wybory, bo to święto demokracji, ale także dlatego, że wszyscy mieszkańcy powinni decydować o przyszłości i rozwoju miasta. Wspólnie dla Legionowa.

OKRĘG NR 1 Rada Miasta Legionowo (Trzecia Parcela, os. Młodych, Ludwisin, Przystanek)
1 MARCIN SMOGORZEWSKI
2 DARIUSZ EJDYS
3 AGNIESZKA KOBYLIŃSKA
4 IRENA MARIA BOGUCKA
5 MONIKA ZAKRZEWSKA
6 PAWEŁ ARTUR SZULC
7 ELŻBIETA FRĄCKOWIAK
8 JOANNA MARIA ROGALA

OKRĘG NR 2 Rada Miasta Legionowo (os. Piaski, os. Kozłówka, Bukowiec)
1 ROMAN SMOGORZEWSKI
2 PAWEŁ GŁAŻEWSKI
3 ANITA BARBARA RODAK
4 WOJCIECH SIECZYCH
5 WIOLETTA JÓZWIAK
6 EWA BARBARA KUCHARSKA
7 JANUSZ JAN KLEJMENT

OKRĘG NR 3 Rada Miasta Legionowo (Centrum, część os. Jagiellońska)
1 ANNA ŁANIEWSKA
2 MAŁGORZATA LUZAK
3 LIDIA ALINA KOŁAKOWSKA – FUDALEJ
4 MAREK JAN MAZUR
5 ZUZANNA GRUSZCZYŃSKA
6 MICHAŁ ALBERT JUNG
7 WOJCIECH WALDEMAR KOWALCZYK

OKRĘG NR 4 Rada Miasta Legionowo (os. Sobieskiego oraz okolice targu i SP7)
1 AGATA IWONA ZAKLIKA
2 BARBARA DANUTA MIERZEJEWSKA
3 ROBERT GRZEGORZ MICHALSKI
4 RAFAŁ KRÓLEWSKI
5 WERONIKA HALINA BARTHEL
6 MATEUSZ GALEJ
7 MONIKA OSIŃSKA – GOŁAŚ

Lista do powiatu legionowskiego – okręg nr 1 (Legionowo)
1 MICHAŁ PAWEŁ KOBRZYŃSKI
2 JACEK EMIL SZCZEPAŃSKI
3 DANUTA KRYSTYNA ULKIE
4 STANISŁAW KRASZEWSKI
5 JUSTYNA ANNA BORAWSKA
6 MICHAŁ LESZEK MARGIS
7 RAFAŁ JACEK FLORCZYK
8 JANINA ZAJĄC
9 EWA SZMYD
10 ADAM AKSAMIT
11 PRZEMYSŁAW JAN MAZUR
12 DOROTA BARBARA KUCHTA


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *